A mund të kënaqet Konte kur Interi fiton 4-3 në Sasuolo?!

Duhet të tregohet pak sportiv ky trajner, edhe pse askujt nuk i pëlqen t’i mbyllë ndeshjet me zemër në dorë. Më shumë e theksuar kjo është në Itali, ku rezultati shpesh cilësohet si në plan të parë, dhe Interi thuajse e bëri gabimin “e pafalshëm”, duke rrezikuar fitoren në fushën e Sasuolos edhe pse kryesonte

Vazhdoni leximin →

Dhjetë mijë fëmijë dhe asnjë gol, Interi s’di të kënaqë

Atmosfera në “San Siro” ishte tepër e veçantë, por frika e zakonshme për të mos humbur, doli më shumë e rëndësishme. Një Inter “fantazmë” nuk mundi t’i jepte asnjë kënaqësi 10 000 fëmijëve që ishin në tribuna për të ndjekur ndeshjen e Serisë A ndaj Sasuolos, që përfundoi 0-0. Gazetat italiane komentojnë me keqardhje që

Vazhdoni leximin →