Fiton Granovskaja, Juventusi “e bleu” trajnerin Sarri

Fjala ishte për një kalim pa probleme nga Londra në Torino. Juventusi ishte shprehur se nuk e kishte traditë që të paguante kartonin e trajnerëve të tij, gjë që nuk kishte ndodhur as me Herrerën, Trapatonin, Lipin, Ançelotin, Kapelon, Konten apo Alegrin. Gjithsesi, këtë herë u gjendën përpara një situate të ndryshme, pasi kandidati i

Vazhdoni leximin →

Sarri-Juve, nga mungesa e klasit tek sulmet për tradhëti!

Një pjesë e tifozëve e bënë “sikter” që në fillim. Nuk është e lehtë, pra, për Mauricio Sarrin, të hyjë në zemrën e juventinëve, të paktën të një pjese prej tyre, por problem qenka edhe me ish-drejtues të lartë. Presidenti i disa viteve më parë, Xhovani Koboli Xhili, lëshoi të njëjtat akuza si ato të

Vazhdoni leximin →

“Komandant” Sarri ka nisur ta projektojë Juventusin e tij!

Nuk ka përfunduar ende “telenovela”, por pritet të jetë tepër e shkurtër, maksimumi deri nesër ose pasnesër. “Mjeshtri i biznesit”, Fali Ramadani, shqiptar nga Tetova, po punon frenetikisht mes Londrës dhe Torinos, për të mbyllur akordin e madh që në fillim të verës, pra Mauricio Sarrin si trajner të Juventusit. Tekniku napolitan i Çelsit me

Vazhdoni leximin →