“Djalosh i artë” edhe nga xhepi, Sanço fiton 11 milionë në vit!

Dortmundi nuk është nga ata klube që mund të bëjnë çmenduri për futbollistët, përkundrazi, vetëm mund të marrë “zogj” të rinj për t’i shitur më pas si “shqiponja”. Gjithsesi, kur vjen puna tek Xhejdën Sançoja, Borusia ka strategji tjetër. Çdo çmenduri ka vlerë për ta mbajtur në “Signal Iduna Park”, “shqiponjën e re” angleze. Sulmuesi

Vazhdoni leximin →

Sanço me këpucë si “Shalke”, dy ngjyra në dy pjesë loje

Nuk mendohet aspak se kishte ndonjë synim “diversionist”, por ndoshta ka qenë rastësi, apo tekë njerëzore. Xhejdën Sanço spikati (paksa me vonesë) në ndeshjen e Dortmundit ndaj Augsburgut, për këpucët që veshi gjatë 90 minutave në startin e Bundesligës. Në pjesën e parë, talenti i ri anglez kishte mbathur një palë me ngjyrë tërësisht të

Vazhdoni leximin →

Dortmund “me shpatë”: Talenti Sanço edhe vitin tjetër me ne!

Mund të quhet “incubator”, “çerdhe”, “kopësht” apo “shkollë fillore”, por Borusia e Dortmundit është krenar për talentet e saj, dhe e suksesshme me ta. Trajneri Lysien Favre ka krijuar një skuadër simpatike dhe fituese, ndërsa drejtori sportiv, Mikael Cork, është “mburoja” e klubit, ndërsa shumë gjigandë në Europë po hedhin “grepat” për t’i “peshkuar”. Një

Vazhdoni leximin →