Inter-Sancez; rishfaqet hipoteza e merkatos

Aleksis Sancez te Interi, është një hipotezë që është rishfaqur në zërat e merkatos. Agjenti i sulmuesit lkilian të cilin Interi e kërkoi edhe kur ishte pjesë e Udinezes e më pas e Barcelonës, përpara dhjetë ditësh ka qenë në Milano dhe mësohet se ka qenë në kontakte me drejtuesit e klubit milanez, por që

Vazhdoni leximin →

Sançezi hyri në min. e 83-të, preku një herë topin.. “përlau” 75 000 sterlina!?

Aleksis Sançez, në derbin e fundit mes Mançester Junajtidit dhe Mançester Siti (0-2), hyri në lojë në min. e 83-të, kur ishte 0-2 për Sitin, duke zëvendësuar Mateo Darmianin. “Ylli” kilian i Junajtidit kaloi në fushë gjithsej 12 minuta, gjatë të cilave ai e preku topin vetëm një herë. Por, pavarësisht nga forma e dëshpëruar

Vazhdoni leximin →

Sançez fiton bastin, Pogba gëzon, por tani është radha e tyre!

Një mesazh në Uatsap (WhatsApp) tregon për një tjetër episod të “sagës” së Mançester Junajtidit këtë sezon. Aleksis Sançez i shkruan shokut të skuadrës, Markos Roho, se “ti më detyrohesh 20 000 paund stërlina, sepse unë e fitova bastin”. Interpretimi është lojë fëmijësh, dhe pse mesazhi është “i koduar”, pra që Sançez kishte vënë bast

Vazhdoni leximin →