Frank Riberi, mbetet beniamin i publikut bavarez

Bajerni e vazhdoi kontratën me futbollistin francez, Frank Riberi, deri në qershor të vitit 2018, njoftoi ky klub bavarez në uebsajtin e tij zyrtar. “Gjashtë tituj kampion të Bundesligës, pesë Kupa, Liga e Kampioneve, kampion bote mes klubeve të FIFA-s, UEFA-s, Superkupa. Këta triumfet më të mëdha të Bajernit, gjatë pesë viteve të fundit, janë

Vazhdoni leximin →

Darka me Rumenigen dhe historia me tifozin që donte ta puthte

Darka speciale e zotit Rama me shefin e Bajernit, Rumenige dhe trajnerin Ançeloti, është bërë sebep për të kujtuar një histori gazmore, kur “Rumja”, siç e quanin disa me përkëdheli, luajti në Tiranë në ndeshjen Shqipëri-Gjermani.  Atëherë “Qemal Stafa” i ngjasonte një vullkani, ngaqë Gjermania ishte si perandori për shqiptarët. Në një stadium të mbushur

Vazhdoni leximin →

Murinjo ndryshon mendim për Shvajshtager! E besueshme..

Trajnerit Murinjo nuk i vjen aspak ‘turp’ që të bëjë një prapakthehu, e madje dhe ta justifikojë  vendimin  e ri per Shvjashtager. Atehere, kur e braktisi, sjellja e tij  ka shkaktuar një indinjate në Gjermani, sa Rumenige ka thënë se “futbollistët gjermanë duhet ta mendojnë mirë nëse një ditë marrin një ofertë nga Manester Junajted”

Vazhdoni leximin →

Kur Bajerni e fut “djallin” në shishe…

Zhoze Murinjo, pak kohë më parë, e dërgoi Bastian Shvainshtaigerin që të luante me ekipin rezervë të Mançester Junajtidit, duke treguar hapur, kështu, se ky futbollist, pjesëtar i përfaqësueses gjermane, nuk bën pjesë në planet e tij të ardhshme në “Old Trafford”. Tani, Interi dhe Milani kanë treguar interesim për shërbimet e tij, por nuk

Vazhdoni leximin →