Lukareli: Të ulim pagat e futbollistëve? Në Serinë B e C, janë aq sa të punëtorëve!

Sot është trajneri i Katanias dhe dëshiron të hyjë edhe ai në debatin lidhur me shkurtimin e rrogave të lojtarëve. Kristiano Lukareli, ish-sulmuesi i njohur italian, deklaron se kur flitet për uljen e pagave të futbollistëve duhet bërë një dallim mes Serisë A dhe kategorive më të ulëta. “Figura e futbollistit është dizenjuar mbi tipin

Vazhdoni leximin →

Tek Bajerni, edhe basketbollistëve u ulet rroga me 30 për qind!

Klubi duhet të mbijetojë, dhe siç duket rrezikohet nga virusi edhe kur quhet Bajern i Mynihut. Bavarezët, pasi kanë bërë marrëveshje me futbollistët, kanë realizuar diçka të tillë edhe me basketbollistët. Mediat raportojnë se lojtarët e ekipit të koshit do të pranojnë një zbritje rroge prej 30 për qind për të mbuluar humbjet e pësuara

Vazhdoni leximin →

Çfarë thonë yjet e Paris SG për uljen e rrogës 50 për qind?!

Fatura vjetore është tepër e madhe, ndonëse përsa kohë që “cirku nuk ndalonte”, mund të përballohej. Paris SG cilësohet si klubi i tretë në Europë përsa i përket borderosë vjetore të rrogave, me shifrën prej 337 milionë eurosh, lënë pas vetëm nga Barcelona dhe Reali, por për momentin superyjet do të kenë “qethje”. E përditshmja

Vazhdoni leximin →

Yjet e Sitit në dilemë për uljen e rrogës, klubi humb 100 milionë paundë!

Në sindikatën e lojtarëve thonë se nuk duhet të ketë zbritje pagash, por vetë futbollistët duhet të krijojnë një fond për të ndihmuar për koronavirusin. Gjithsesi, tek Mançester Siti, yjet po diskutojnë me drejtuesit e klubit për një marrëveshje, të paktën siç informojnë mediat britanike. Aguero, De Brujn, Stërling dhe të tjerët janë informuar se

Vazhdoni leximin →