Mbyllja e futbollit, në Shqipëri ndoshta ishte e tepërt…

Pikërisht kështu filloi mbyllja, si në këtë foto, me protagonistët që përshëndeteshin me njëri-tjetrin duke takuar grushtet dhe mbajtur distancë. Pra futbolli humbi një herë përqafimin, një element të rëndësishëm pothuajse sa edhe goli, ndërsa në fund u mbyll në shtëpi, gjëja më e shëmtuar që mund t’i ndodhë një loje që është krijuar vetëm

Vazhdoni leximin →

Ronaldo në karantinë, por në Portugali thonë që s’ka virus!

Duket normale që këtë gjë ta bëjë një futbollist i Juventusit, klubit nga Italia, dhe në të cilin doli pozitiv Daniele Rugani. Plot 121 pjesëtarë të torinezëve janë në karantinë pas shpërthimit të koronavirusit në Apenine, dhe një gjë të tillë e bën edhe Kristiano Ronaldo. Superylli portugez ndodhet në ishullin e Madeirës, në vendin

Vazhdoni leximin →

Ronaldo pranë mamasë për t’u mbrojtur nga koronavirusi!

Kristiano ka gjetur zgjidhjen më të mirë personale duke u larguar nga Italia, e duke vendosur të jetojë në ishull përsa kohë që gjendja nuk do të përmirësohet. Mediat europiane njoftojnë se superylli i Juventusit udhëtoi me avion drejt Madeirës, në Portugali, ku do të ndodhet pranë nënës së tij, Doloresit, dhe padyshim që bashkë

Vazhdoni leximin →