Ronaldo, favorit i një Topi të Artë që kthehet në origjinë!

Kristiano pritet të jetë fitimtari i një trofeu të madh, të kthyer sërish në origjinë. “Topi i Artë” nuk do të përcaktohet më, nga FIFA, me votat e trajnerëve të kombëtareve, kapitenëve të ekipeve përfaqësuese dhe gazetarëve të përcaktuar në të gjitha vendet e botës, të anëtarësuara në “qeverinë e futbollit” në rruzull. Revista prestigjioze

Vazhdoni leximin →

Nëntë arsye pse Ronaldo nuk do ta fitojë Topin e Artë

Kristiano Ronaldo është favoriti kryesor për të fituar Topin e Artë këtë edicion. Kristiano Ronaldo ka fituar Ligën e Kampionëve me Real Madridin dhe Kampionatin Europian me Portugalinë dhe kështu është edhe favoriti kryesor për Topin e Artë. Por, sipas të përditshmes katalanase, ekzistojnë katër arsye pse Ronaldo nuk do ta fitojë Topin e Artë

Vazhdoni leximin →

Suarez merr Këpucën e Artë: Vitin tjetër, Leo ose Nejmar

Dyzet gola në ligën spanjolle i dhanë Luis Suarezit Këpucën e Artë. Sulmuesi i Barcelonës u shpall më i miri shënues i sezonit të kaluar duke lënë pas një rival të madh si Kristiano Ronaldo. Uruguajani fitoi duelin brenda Spanjës ndaj portugezit duke i dhënë fund dominimit të dyshes Mesi-Ronaldo që vazhdonte që nga viti

Vazhdoni leximin →