Spaleti jep spektakët të merituar për mosmirënjohësit

Luciano Spalletti thotë se është duke i bërë shërbim Romës me mosrinovimin e kontratës. Me fitoren 3:0 ndaj Palermos, Roma i dha fund serisë prej tri humbjeve radhazi në të tria garat. Po spekulohet se strategu italian, Luciano Spalletti, ka një marrëveshje me Juventusin, prandaj refuzon ta vazhdojë kontratën me Romën, e cila i skadon

Vazhdoni leximin →

Pioli: Roma me 12 penallti, Interi me 2? Diferencë e dukshme!

Trajneri i Interit, Stefano Pioli, thumbon kundërshtarin e radhës dhe njëkohësisht arbitrimin në Serinë A, në konferencën për shtyp përpara duelit të madh me Romën. Pioli u ngacmua nga gazetarët për faktin se verdhekuqtë kanë pasur 12 penallti në favor në këtë kampionat, ndërsa zikaltërit vetëm dy. “Diferenca është e ndjeshme dhe mund të ndikojë

Vazhdoni leximin →

Interi përballë Romës për të mësuar të vërtetën

Interi do të përballet me Romën në kuadër të javes së 26 të Serie A, këtë të diele, dhe po i hanë këmbët. Për këtë ndeshje është i diskualifikuar mbrojtësi kryesor i Interit, Jao Miranda, për shkak të kartonëve të verdhë. Prandaj, trajneri i zikaltërve është i detyruar të bëjë ndryshime në mbrojtje. Sky Sports shkruan

Vazhdoni leximin →

Katër gola Fiorentinës dhe vendi i dytë, kjo është Roma!

Fiorentina nuk është nga ato skuadra që mposhtet lehtë, por kur Roma është në formën e saj më të mirë, edhe Juventusi apo Interi e kanë të vështirë ndaj saj. Në “Olimpiko”, në përballjen e fundit të javës së 23-të të Serisë A, verdhekuqtë ishin të papërmbajtshëm duke fituar 4-0 dhe duke u ngjitur sërish

Vazhdoni leximin →