Roma, Mkitarian është i yti; cfarë dysheje me Kalinic

Dita e fundit e merkatos së transferimeve ishte shumë e zjarrtë për Romën. Klubi verdhekuq, pasi lejoi largimin e Shik te Lajpcigu arriti që shumë shpejt të sigurojë shërbimin e Nikola Kalinic dhe në mënyrë shumë surprizë atë të Henrik Mkitarian me armenin që erdhi nga Arsenali. Tashmë të dy futbollistët kanë mbërritur në kryeqytetin

Vazhdoni leximin →

Arsenal, të “ndriti  fati” , ja oferta për Mustafin  që s’e duan tifozët

Mediume angleze dhe italiane vënë në dukje se Roma është e interesuar për shërbimet e mbrojtësit të Arsenalit, Shkodran Mustafi. Në fakt, “ujkonja” romane ka nevojë për mbrojtës dhe duket se stoperi i Arsenalit është kapur nga “radari” i Romës që, sikurse thuhet, ka nisur një interesim konkret për futbollistin e lartpërmendur, për të cilin

Vazhdoni leximin →

Edin Xhekon vetëm një hap e ndan nga Interi?

Roma dhe Interi i kanë afruar qëndrimet e tyre rreth transferimit të pjesëtarit të përfaqësueses boshnjake, Edin Xheko, Gazeta italiane “Gazeta delo Sport”shkruan se Xheko shumë shpejt do të transferohetnga “Olimpiko” në “Xhuzepe Meaca”. Sikurse thuhet, Roma kërkon për Xhekon 20 milionë euro, por Interi tani për tani mund të paguajë vetëm 12 milionë euro.

Vazhdoni leximin →

Roma, akord me Juven për Higuain, por argjentinasi këmbëngul për qëndrimin në Torino

Gonzalo Higuain është kthyer në një cështje te Juventusi. Sulmuesi argjentinas nuk është pjesë e projektit të Zonjës së Vjetër dhe drejtuesit e kampionëve të Italisë po punojnë për ta larguar atë madje duke i ofruar edhe një dëmshpërblim prej 2-3 milionë Eurosh. Madje sipas të përditshmes ‘Corriere Dello Sport’, Juventus tashmë e ka arritur

Vazhdoni leximin →