Kur e thotë edhe kapiteni Rojs, Sanço nuk ikën nga Dortmundi!

Së pari duhet të merren me humbjen turpëruese në fushën e Augsburgut, por gjithsesi tek Borusia mendojnë edhe për cilësinë e skuadrës. Kapiteni Marko Rojs dha një sinjal të fortë se Xhejdën Sanço do të vazhdojë edhe këtë sezon në “Signal Iduna Park”, pavarësisht se në Angli thonë se interesimi i Mançester Junajtidit vazhdon. “Ai

Vazhdoni leximin →

Probleme tek Dortmundi? Marko Rojsi ka në krah Joakim Lëvin!

Mediat “iu hodhën në fyt” pas shpërthimit të tij gjithë nerva në Bundesligë. Nuk janë kohë të lehta për Marko Rojsin, ndërsa Dortmundi po tronditet shumë këtë fillim sezoni, dhe ai është treguar shumë i brishtë, veçse 30-vjeçari gjerman e ka dikë në krah. Ky “dikush” nuk është më pak sesa vetë trajneri i Gjermanisë,

Vazhdoni leximin →