Portugalia rihap stadiumet me ndeshjet e kombëtares?

Federata Portugeze e Futbollit do të lejojë në tetor të hyjnë në stadium në mënyrë graduale një numër i kufizuar tifozësh për ndeshjet me Spanjën dhe Suedinë si një test për ndeshjet e kampionatit. Vendimi u mor pas një konsultimi më qeverinë dhe autoritetet shëndetësore luzitane. Për sfidën mes Portugalisë dhe Spanjës që do të

Vazhdoni leximin →

Qeveria italiane rihap dyert për publikun: 1000 spektatorë për sportet në ambiente të hapura

‘Më në fund, duke nisur nga gjysmëfinalet dhe finalet e turneut të tenisit në Romë, në impiante do të mund të jenë 1000 shikues në të gjitha kompeticionet sportive në ambiente të  hapura dhe që do të respektojnë me rigorozitet rregullat e parashikuara përsa i përket distancimit, mbajtjen e maskave dhe prenotimin e vendeve për

Vazhdoni leximin →