Propozimi I RFEF, Valencia ankohet te UEFA

Valencia nis protestat kundër propozimit të Federatës Spanjolle të Futbollit për të vlerësuar klasifikimin aktual për të përcaktuar skuadrat që do të marrin pjesë në kompeticionet evrlpiane nëse La Liga nuk do të mund të rinisë. Sipas këtij propozimi, klubi valencian që është në vendin e 7 mbetet jashtë dhe skuadra e 7 spanjolle në

Vazhdoni leximin →

Europa League, Sevija pritet të mbajë finalen e vitit 2021

‘Sanchez Pizjuan’ është stadiumi I përzgjedhur nga Federata Spanjolle e Futbollit për t’iu propozuar UEFA për finalen e Europa League të vitit 2021. Propozimi I qeverisë së futbollit iberik pritet të ratifikohet nga Komiteti Ezkekutiv  I  UEFA në mbledhjen që do të zhvillojë në Ljubjanë këtë të martë. Ai që mbrojti kandidaturën e stadiumit të

Vazhdoni leximin →

Operacioni antikorrupsion në Spanjë, Villar tentoi të zhdukë humbjen financiare prej 18 milionë Euro

Në Spanjë zbulohen detaje të reja nga operacioni antikorrupsion Soule gjatë të cilit u arrestua edhe presidenti i Federatës Spanjolle të Futbollit, Migel Angel Villar dhe djali i tij, Gorka. E përditshmja ‘El Mundo’ bën të ditur se ka mundur të sigurojë dokumenta që tregojnë se Villar u përpoq që të falsifikonte llogaritë për të

Vazhdoni leximin →