Kelini gjen dikë si veten: “Djallëzori” Sergio Ramos është mbrojtësi më i mirë në botë!

Kanë qenë përballë më shumë se një herë. Xhorxho Kielini e Sergio Ramos janë ndeshur në thuajse çdo nivel të Championsit, si dhe me kombëtaret, dhe italiani ka mbetur shumë i impresionuar nga spanjolli. Kapiteni i Juventusit vlerëson se Ramosi është mbrojtësi më i mirë i botës, edhe pse vetë cilësohet si një nga më

Vazhdoni leximin →

Ramos reklamë futbollit, Pike kritikon izolimin e lojtarëve!

Kapiteni i Realit foli ashtu siç i thotë zemra, pra si një profesionist që kërkon të dalë në punë. Pak a shumë, i bëri jehonë fjalëve të presidentit të Ligës Spanjolle të Futbollit, Tebas, që u shpreh se “futboll do të ketë çdo ditë”. Synimi është rinisja në 12 qershor, përtej rasteve të koronavirusit (por,

Vazhdoni leximin →