Rakitic merr vendimin; nuk e lë Barcelonën në janar

Ivan Rakitic do të qëndrojë te Barcelona të paktën deri në fund të sezonit., Mesfushori kroat në muajt e fundit ka pasur shumë dyshime për vazhdimin e aventurës së tij te skuadra katalanase pasi Valverde nuk e konsiuderoi si një lojtar titullar në javët e para të kampionatit. Madje ai mendoi seriozisht larrgimin e tij

Vazhdoni leximin →

Juventus, Paratici I mbyll dyert Rakiticit: Nuk na intereson

Juventus I mbyll dyert Ivan Rakiticit. Njeriu që merret me merkaton te bardhezinjtë merret me merkaton e bardhezinjve, Fabio Paratici konfirmoi gjithcka në një intervistë për ESPN teksa tha se Zonjës së Vjetër nuk I intereson mesfushori kroat ‘Kemi një skuadër të fortë dhe në këtë moment nuk po kërkojmë përforcime-tha Paratici-Rakitic është një futbollist

Vazhdoni leximin →

Merkato e Interit; zikaltrit I rikthehen Ivan Rakitic

Pauza për ndeshjet e kombëtareve u shërben klubeve për të marrë frymë dhe të mendojnë për strategjitë e tyre ku përfshihen edhe ato të merkatos, për muajt në vazhdim dhe futbollistëve për t’u shkëputur nga ambienti I punës së përditshme dhe për ta lëshuar disi veten. Ndërthurja e këtyre dy aspekteve mund të ringjallin një

Vazhdoni leximin →

Rakitic injorohet nga Valverde; bashkëshortja I del në mbrojtje

Ivan Rakitic kohët e fundit duket se është kthyer në një lojtar të padukshëm te Barcelona në këtë fillim sezoni. Trajneri Ernesto Valverde duket se e ka injoruar krejtësisht mesfushorin kroat dhe nuk e ka përfshirë në skuadër. Ajo që I del në mbrojtje futbollistit, ëstë pikërisht bashkëshortja e tij, Rakel mauri nëpërmjet një postimi

Vazhdoni leximin →

Juventus-Rakitic; takimi shtyhet për në janar

Ivan Rakitic nuk do ta mbyllë sezonin te Barcelona. Është e sigurt për këtë media spanjolle sipas së cilës, mesfushori që nuk është më në qendër të planeve taktike të Valverdes, do të lërë kampionët e Spanjës në muajin janar për t’u transferuar në Torino pikërisht te Juventusi që nuk e ka harruar kroatin Pas

Vazhdoni leximin →