Merkato e Interit; zikaltrit I rikthehen Ivan Rakitic

Pauza për ndeshjet e kombëtareve u shërben klubeve për të marrë frymë dhe të mendojnë për strategjitë e tyre ku përfshihen edhe ato të merkatos, për muajt në vazhdim dhe futbollistëve për t’u shkëputur nga ambienti I punës së përditshme dhe për ta lëshuar disi veten. Ndërthurja e këtyre dy aspekteve mund të ringjallin një

Vazhdoni leximin →

Rakitic injorohet nga Valverde; bashkëshortja I del në mbrojtje

Ivan Rakitic kohët e fundit duket se është kthyer në një lojtar të padukshëm te Barcelona në këtë fillim sezoni. Trajneri Ernesto Valverde duket se e ka injoruar krejtësisht mesfushorin kroat dhe nuk e ka përfshirë në skuadër. Ajo që I del në mbrojtje futbollistit, ëstë pikërisht bashkëshortja e tij, Rakel mauri nëpërmjet një postimi

Vazhdoni leximin →

Juventus-Rakitic; takimi shtyhet për në janar

Ivan Rakitic nuk do ta mbyllë sezonin te Barcelona. Është e sigurt për këtë media spanjolle sipas së cilës, mesfushori që nuk është më në qendër të planeve taktike të Valverdes, do të lërë kampionët e Spanjës në muajin janar për t’u transferuar në Torino pikërisht te Juventusi që nuk e ka harruar kroatin Pas

Vazhdoni leximin →