Kryesia e Çelsit kundër provokimit ndaj Murinjos

Asistenti i Mauricio Sarit që festoi golin e barazimit të Çelsit para stolit të Mançester Junajtidit, duke provokuar reagimin nervoz të trajnerit të tij, Zhoze Murinjo, i bëri me nerva drejtuesit e klubit londinez. Media angleze shkruan se kryesia e Çelsit është nxehur me asistentin italian Marko Jani që shkaktori një skandal të vërtetë dhe

Vazhdoni leximin →

Çështja Ozil; Erdogan i hedh benzinë zjarrit

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan i hedh benzinë zjarrit në cështjen Mesut Ozil. kreu më i lartë i shtetit turk që do të nisë një vizitë disa ditore në Gjermani, i doli sërish në mbrojtje mesfushorit turko gjerman rreth të cilit polemikat janë ende të forta. Përpara udhëtimit të tij në Berlin, Erdogan bëri

Vazhdoni leximin →

Provokacia shqiptare: t’u mësojmë serbëve se humbja është pjesë e ADN-së së tyre!

Me përfaqësuesen e Zvicrës luajnë katër ose pesë shqiptarë, kryesisht me orgjinë nga Kosova, Maqedonia dhe Shqipëria, kështu që shumë tifozë shqiptarë e konsiderojnë ekipin zviceran si ekipin B të Shqipërisë që, sikurse dihet, nuk merr pjesë në Botëror. Në këto kushte, shumë shqiptarë e kanë zgjedhur favoritin e tyre në këtë Kupë Bote dhe

Vazhdoni leximin →

Provokim për Mekgregorin nga pretendenti rus për fronin!

Konor Mekgregor vazhdon pushimet e tij pas ndeshjes ndaj Flojd Mejuedhërit, ndërsa në kampionatin botëror UFC të arteve të përziera marciale ka ngjarje interesante. Njëra prej tyre ishte fitorja absolute e luftëtarit nga Dagestani, Habib Nurmagomedov, i cili lufton për flamurin e Rusisë, duke qenë Dagestani pjesë e Federatës Ruse. Nurmagomedov mposhti bindshëm Edson Barbozën

Vazhdoni leximin →