Protestë e tifozëve të Romës: Mos luani me legjendën!

Mbas 18 sezonesh, futbollisti i Romës, Daniele de Rosi 35-vjeçar, u largua nga klubi roman. Ky futbollist të gjithë karrierën e tij ia kushtoi Romës, por ndërkohë kryesia e saj vendosi që të mos t’ia vazhdonte De Rosit kontratën që skadon më 30 qershor. Mbas publikimit të këtij lajmi, tifozët e Romës u mblodhën dhe

Vazhdoni leximin →

‘Lakmia nuk njeh kufij’: Protesta e tifozëve të Bajernit për biletat

Tifozët e Bajernit të Mynihut u bënë protagonistë gjatë ditës së martë teksa zhvilluan një marshim në rrugët e Liverpulit sigurisht nën shoqërinë e policisë. të pranishëm ishin 3000 tifozë edhe pse Bajerni deklaroi shitjen e 2000 biletave për këtë ndeshje. Duke qëndruar te biletat, aventurat e bavarezëve në tokën angleze nuk përfunduan këtu. Në

Vazhdoni leximin →

Serie A, Kaljari bllokohet nga protesta e barinjve

Në Sardenja barinjtë janë hedhur në protestë për shkak të cmimit të qumështit, një ngjarje që përfshin edhe futbollin. Në fakt një pjesë e tyre iu drejtua qendrës stërvitore të Kaljarit duke kërkuar që të flasin me futbollistët dhe drejtuesit e klubit duke bllokuar hyrjen e saj me automjetet e tyre. Kishte nga ata që

Vazhdoni leximin →