Real Madrid, prezantohet Bernabeu i ri, Perez: Do të jetë stadiumi më i mirë në botë

Santiago Bernabeu do të ristrukturohet dhe këtë të martë, presidenti i Realit të Madridit, Florentino Perez bëri prezantimin e projektit të ri. Gjithcka ndodhi në një ceremoni ku të pranishëm ishin politikanë lokalë dhe kombëtarë. ‘E ndërmorëm këtë rrugë në vitin 2009 dhe nuk ishte aspak e lehtë-tha Perez në fjalënm e tij-javën e ardhshme

Vazhdoni leximin →

Superliga e Europës, futbolli hyn që tani në Epokën e së Ardhmes

Një revolucion i ri po trondit themelet e futbollit të Europës. Disa nga klubet kryesorë kanë biseduar fshehurazi për krijimin e Superligës Europiane, një kampionat në nivel kontinental. Reali, Barça, Man. Junajtidi, Bajerni, Juventusi, Çelsi, Arsenali, Liverpuli, Paris SG, Man. Siti e Milani do të jenë skuadrat themeluese, ndërsa Atletiko, Interi, Dortmundi, Roma e Marseja

Vazhdoni leximin →