Anulohen çmimet për lojtarët dhe ekipin e vitit, por Liverpuli shkëlqen!

Ceremonia duhej të kishte qenë mbrëmë, dhe futbolli anglez duhej të kishte shpalosur më të mirët e sezonit, veçse sezoni u detyrua të ngrinte duart lart, të paktën përkohësisht. Mediat britanike shkruajnë se Liverpuli dhe lojtarët e tij humbën mundësin (ndoshta për momentin) për të marrë shpërblimin për edicionin e shkëlqyer, veçse nuk mungojnë “ceremonitë”

Vazhdoni leximin →

Koronavirusi sjell “qametin” për Premier Ligën, mbi 1 miliardë paundë humbje!

Përtej polemikave dhe imazhit të dëmtuar, e kanë një lloj të drejte. Klubet e Premier Ligës angleze llogaritet të pësojnë humbje të mëdha për shkak të ndërprerjes së sezonit nga epidemia e koronavirusit. Nëse kampionati anulohet, dëmi financiar për 20 klubet e elitës llogaritet në pak më shumë se 1 miliardë paundë stërlina. Më shumë

Vazhdoni leximin →