Rregulla ballkanike: Kur nuk fiton, u kërkon falje ultrasve!

Portieri i Partizanit të Beogradit, Vladimir Stojkoviç, portier i përfaqësueses së Serbisë, shkoi dhe u kërkoi falje liderëve të tifozëve ultras “Grobari” (varrmihësit) mbas barazimit në fushën e vet me ekipin modest Napredak të Krushevcit. Partizani, edhe një herë tjetër, i zhgënjeu keq tifozët e vet që janë shumë të zemëruar, sepse Crvena Zvezda, rivalja

Vazhdoni leximin →

Kush është portieri më i mirë në Premier Ligë?

Në krye të klasifikimit të tabelës së Premier Ligës ndodhen, duke ndërruar vendet, Mançester Siti, Liverpuli dhe Çelsi, kurse Uest Hemi ndodhet shumë poshtë tyre, në vendin e 15-të, por, megjithatë, portieri polak i këtij ekipi, Lukash Fabianski, ka arritur të bëjë 36 pritje në ndeshjet e deritanishme të kampionatit elitar angleze dhe momentalisht është

Vazhdoni leximin →

Portieri filipinas, nga i harruar në hero të Premier Ligës!

Emri i tij është tipik anglez, Neil Eterixh (Etheridge), por i përket Filipineve. Portieri 28-vjeçar ka mamanë nga shteti në Azinë Juglindore dhe me këtë nënshtetësi po merr pjesë në Premier Ligën angleze, një kampionat me 66 kombësi të ndryshme. Eterixh u bë hero për Kardif Sitin, pasi priti penallti në debutim, në ndeshjen e

Vazhdoni leximin →