Ramos reklamë futbollit, Pike kritikon izolimin e lojtarëve!

Kapiteni i Realit foli ashtu siç i thotë zemra, pra si një profesionist që kërkon të dalë në punë. Pak a shumë, i bëri jehonë fjalëve të presidentit të Ligës Spanjolle të Futbollit, Tebas, që u shpreh se “futboll do të ketë çdo ditë”. Synimi është rinisja në 12 qershor, përtej rasteve të koronavirusit (por,

Vazhdoni leximin →

Barça fiton, nuk bind aspak, dhe Pike pyetet për Kupën Dejvis

Dikur ishte Bajerni që quhej “FC Hollivud”, i mbur me yje e me polemika. Sot, ndoshta, këtë pozicion mund ta ketë FC Barcelona. Fitorja 2-1 në fushën e Leganjesit nuk largoi aspak alarmin, ose të paktën kështu shkruajnë e komentojnë mediat. Luis Suarez dhe Arturo Vidal ishin autorët e golave dhe katalanasit ishin sërish “mbretër

Vazhdoni leximin →