Simeone: Unë populist? Quhem Diego Pablo Simeone!

Ai është trajneri i Atletikos së Madridit, dhe nga “barrikada” e Realit ka nga ata që e akuzojnë si populist. Një pyetje e tillë, Simeones iu bë edhe në konferencën për shtyp, para ndeshjes ndaj Espanjolit në La Liga, dhe ai u përgjigj “fshatçe”. “Populist? – tha në formë pyetjeje, – unë jam Diego, emri

Vazhdoni leximin →

Nejmar me përgjigjen e radhës: Qendroj tek PSG-ja!

“Iki, nuk iki”. Publikisht nuk ka folur shumë, por mediat kanë raportuar se ka pasur shumë mendime në kokën e Nejmarit. Së fundi, ylli brazilian, që doli i turpëruar nga Botërori, deklaroi se nuk ka ndërmend të braktisë Paris Sen Zhermenin, edhe pse destinacioni i radhës mund të quhej Real i Madridit. “Do të qendroj

Vazhdoni leximin →

Ymtiti, do rinovosh me Barçën? Kaloni tek pyetja tjetër!

Si ka mundësi që Barcelona e ka kaq të vështirë të bindë lojtarët për të rinovuar. E provoi me Mesin që tha “po” vetëm fare në fund, dhe po e provon me Samuel Ymtitinë, mbrojtësin francez që është ndër më të mirët në ekipin katalanas. Intervista e fundit e 24-vjeçarit në televizionin francez “TF1” nuk

Vazhdoni leximin →