Partizani mos qaj! Eleminim vërtet, por e ardhmja është me shpresë!

E tha saktë trajneri dhe drejtuesi i futbollit, Shkëlqim Muça (përveçse ish-lojtar super i talentuar): “Partizani është në rrugë të mbarë!” Duhet të quhet kompliment pas një humbjene 0-2, por një vlerësim i drejtë dhe i merituar, edhe pse kampionia e Shqipërisë “zbriti në kategori”, pra nga Championsi në Ligën e Europës. Karabaku, kampion i

Vazhdoni leximin →

Nga taktika tek nervat e Lerdës, Partizani me shpresë dhe frikë për Championsin!

Ndeshja e parë dha shpresë, por vështirësia do të jetë e madhe. Partizani do të ketë të mërkurën serinë e dytë në “Misionin Champions”, pasi do të luajë në Azerbajxhan ndaj Karabakut, me synim kualifikimin, ndërsa trajneri Lerda nuk mund të ketë shumë alternativa. Burime brenda skuadrës kampione të Shqipërisë bëjnë me dijë se italiani

Vazhdoni leximin →

Partizani gëzon të gjithë me barazimin ndaj Karabakut në Champions

U duk sikur ndeshja ishte fituar, kur gjyqtari sinjalizoi përfundimin. Tifozët e Partizanit, tribuna VIP, stoli e futbollistët si dhe gazetarët u hodhën përpjetë të lumtur që sfida në “Selman Stërmasi” ndaj Karabakut në Champions u mbyll në barazim 0-0. Ky rezultat krejt i thatë, gjithsesi pati shije të fortë pozitive, pasi kampionia e Shqipërisë

Vazhdoni leximin →