FIFA po “noton” në para: Rezervat arrijnë në 2,7 miliardë dollarë!

Federata botërore e futbollit, FIFA, zotëron rezerva të jashtëzakonshme financiare që arrijnë deri në 2,7 miliardë dollarë, ndërkohë që vetëm gjatë ciklit të fundit të Botërorit të Rusisë, vitin e kaluar, “centrali” i futbollit botëror siguroi fitime me vlerë prej 6,4 miliardë “banknotash jeshile”. Agjencia amerikane e lajmeve, ASPRESS, arriti të siguroi rezultatet financiare të

Vazhdoni leximin →

Mejuedhër tallet me polemikat; mijëra Jenë në makinën e tij

Ndeshja-ekzibicion mes Floit Mejuedhër dhe Tenshin Nasuvaka bëri xhiron e botës kjo për faktin se boksieri 41 vjecar amerikan e mundi kampionin japonez të kikboksing dhe artet marciale të përziera në vetëm 138 sekonda duke fituar 9 milionë Euro, një fitore kjo që shkaktoi edhe shumë polemika. Por mesa duket Mejuedhëri nuk do t’ia dijë

Vazhdoni leximin →