Vizita e veçante; pilotet e MotoGP, takim me Papen

Disa prej piloteve te MotoGP kane perjetuar nje dite te vecante, pasi kete te merkure u priten ne nje takim ne Vatikan nga vete Papa Françesku. Ata qe paten fatin te shkojne ne Shen Pjeter per kete takim special ishin pilotet e Hondes Markez dhe Pedroza, Petruçi dhe Miller te Dukati Pramak, Andre Janone i

Vazhdoni leximin →

Një Lamborghini për Papën, do të shitet në ankand

Kompania e famshme e prodhimit të makinave sportive, Lamborghini i bëri një dhuratë unike Papa Françeskut bëhet fjalë për modelin e vecantë të makinës, Huracan dhe kjo ndodhi përpara takimit  të Atit të Shenjtë me drejtuesit më të lartë kësaj kompanie. Makina mbi të cilën Papa firmosi autografin e tij  do të dalë në ankand

Vazhdoni leximin →