Bayern, futbollistët pranuan tjetër reduktim pagash

Futbollistët e Bayernit të Mynihut hoqën sërish dorë nga një pjesë e pagës së tyre deri në fund të sezonit për të ndihmuar klubet që të kalojnë krizën coronavirus. Ai që e komunikoi lajmin ishte vetë presidenti i kampionëve të Gjermanisë, Herbert Hainer gjatë një interviste për të përditshmen gjermane ‘Bild’ ‘Është dicka e bukur

Vazhdoni leximin →

Arsenal, akord me futbollistët, reduktohen pagat

‘Jemi të kënaqur që bëjmë të ditur se kemi arritur një akord vullnetar me futbollistët tanë të skuadrës së parë, trajnerin e parë dhe personelin bazë për të ndihmuar klubin që të përballojë këtë moment kritik-ky është njoftimi i Arsenalit në faqen e tij të internetit teksa bëri të ditur lajmin për reduktimin me 12.5%

Vazhdoni leximin →

Reforma e Williams; pushime nga puna e ulje pagash

Formula 1 duhet të kursejë. Pas McLaren edhe skuadra e Williams vendosi të largojë nga puna një pjesë të punonjësve dhe të reduktojë pagat e drejtuesve dhe të pilotëve për shkak të impaktit negativ në financa të coronavirusit. ‘ROwKiT illiams Racing po pushon nga puna shumë vartës me rastin e një sërë masash për reduktimin

Vazhdoni leximin →