NBA, Los Angeles ndalet për të kujtuar Kobe e Giannan

Rreth një muaj pas aksidentit tragjik me helikopter, qyteti I Los Angelesit dhe e gjithë bota sportive I dhanë lamtumirën e fundit Kobe Bryant dhe vajzës së tij Gianna. Zgjedhja e datës për shërbimin Memorial të yllit të NBA nuk është aspak e rastësishme, 24/2, numrat e që mbanin në vfanelat e tyre Kobe Bryant.

Vazhdoni leximin →

SHBA mund Botën në Ndeshjen e Shpresave në NBA

Ishte një lloj spektakli, siç edhe kërkohet në raste të tillë në Arenat amerikane të basketbollit. Luhej Ndeshja e 6-të e yjeve të rinj në NBA, që vinte përballë vendasit ndaj pjesës tjetër të botës, dhe SHBA arriti të fitonte madje thellë. Përfundimi ishte 151-131 pas 48 minutave lojë, ku pati vetëm sulm dhe jo

Vazhdoni leximin →

NBA All Star Game; zbulohen fanelat e skuadrave

Gazetari Darren Rovell zbulon fanelat përfundimtare të skuadrave që do të luajnë NBA All Star Game ditën e diel, fanela që do të jenë në nder të viktimave që humbën jetën në aksidentin e 26 janarit mes të cilëve ishin edhe legjenda e basketbollit Kobe Bryant dhe vajza e tij Gianna. Të gjithë lojtarët e

Vazhdoni leximin →

NBA, Iguodala bëhet cështje; përplasje me Memphis

Nuk ka asnjë foto të Andre Iguodalas me fanelën e Memphis Grizzlies edhe pse ai është basketbollist I kësaj skuadre që nga 7 korriku I 2019. Ai nuk ka bërë asnjë prezantim, nuk ka luajtur asnjë minutë dhe kjo për faktin sepse ai nuk e ka pranuar kurrë destinacionin Tennessee. I larguar nga Golden State

Vazhdoni leximin →