NBA, Gobert e Mitchell, raporte të prishura nga coronavirusi

Ka kaluar një muaj që nga dita kur Rudy Gobert doli pozitiv me coronavirus duke shkaktuar pezullimin e NBA, por pasojat vazhdojnë të ndihen. Kjo për faktin se menjëherë pas basketbollistit të Utah Jazz, një tjetër lojtar I kësaj skuadre rezultoi pozitiv me Covid-19 dhe bëhet fjalë për Donovan Mitchell gjë që shkaktoi edhe një

Vazhdoni leximin →

Efekti coronavirus; edhe NBA do t’u mbajë pagat lojtarëve?

NBA duket se po shkon drejt marrjes së vendimit për reduktimin e pagave të basketbollistëve për shkak të pandemisë coronavirus. Lajmi bëhet I ditur nga rrjeti televiziv amerikan, ESPN sipas të cilit, Lega Amerikane  e Basketbollit  u ka dërguar një promemorie të gjitha skuadrave pjesëmarrëse në kampionatin më spektakolar në botë ku citohej një klauzolë

Vazhdoni leximin →

NBA, 9 raste me coronavirus, në NFL, I infektuari I parë

Shfaqen raste të tjera me coronavirus në NBA. I fundit është Marcus Smart, lojtari I Boston Celtics. Ishte vetë klubi I Bostonit që e konfirmoi lajmin, por pa e përmendur emrin. Megjithatë ishte vetë Smart që me një postim në rrjetet sociale zbuloi identitetin e tij. Basketbollisti nuk ka simptoma, është mirë dhe ndodhet në

Vazhdoni leximin →

Arenat e NBA-së do të jenë bosh deri në qershor, po më pas?!

Jo vetëm futbolli europian, dhe sportet e tjerë të kontinentit të vjetër, por edhe basketbolli amerikan po pengohet ndjeshëm nga koronavirusi. Ndërprerja e vendosur disa ditë më parë duket se do të zgjasë, dhe informacionet nga mediat janë që parashikohet një rifillim në qershor të këtij viti. Kështu kanë rënë dakord krerët e klubeve dhe

Vazhdoni leximin →

Vanessa Bryant, foto familjare në muralesin për Koben

Vanessa Bryant, e veja e të madhit Kobe Bryant të ndarë në mënyrë tragjike nga jeta, së bashku me vajzën Gianna dhe 7 persona të tjerë në një aksident me helikopter në 26 janar, publikoi në profilin e saj në Instagram një foto të këndshme të familjes teksa pozonte përpara një muralesi përkujtimor të Kobet

Vazhdoni leximin →