Murinjo pa dilemë: Siti.. me ekipin e dytë mund të luftojë për titullin!

Trajneri kontravers Zhoze Murinjo konsideron se Mançester Siti mund të luftojë në mënyrë të barabartë me të dy ekipet e tij për titullin e kampionit të Premier Ligës. Ish-trajneri i Portos, Çelsit, Interit, Realit të Madridit dhe të Mançester Junajtidit tha se klubi “qytetar” është përsëri favorit absolut për titullin e ligës më të fortë

Vazhdoni leximin →

“Djalli” e shkarkoi Murinjon, ai i shfaqet me mikrofon në Old Traford!

Trajneri i njohur portugez, Zhoze Murinjo, qëkur u shkarkua dhjetorin e kaluar nga Mançester Junajtidi, ende ndodhet në kërkim të një klubi të ri, vetëkuptohet të madh, sipas “stofit” të atij vetë. Sidoqoftë, “Speciali’ nuk po rri duarkryq dhe andej-këndej po fiton “ca” para. Këto ditë, ai nënshkroi kontratë me “Skaj Sportin”, për të cilin

Vazhdoni leximin →

Zhoze Murinjo, mos vallë e gjeti klubin e ri?

Valensia ndodhet në krizë, ndërkohë që në këtë klub ka mosmarrëveshje edhe brenda kryesisë së tij. Pronari singapuras i këtij klubi spanjoll, Peter Lim, ka kërkuar kompetenca mëtë mëdhagjatë këtij sezoni veror transferimesh, gjë që nuk i ka pëlqyer drejtorit sportiv Mateo Alemanja që në shenjë proteste dha dorëheqjen. Dorëheqja e mësipërme mund të sjellë

Vazhdoni leximin →