MotoGP, shtyhen edhe garat në Mugello dhe Barcelonë

Fillimi I Botërorit të MotoGP në 2020 shtyhet sërish. Dorna dhe Federata Ndërkombëtare e Motociklizmit zyrtarizuan vendimin e tyre për të shtyrë për një datë të mëvonshme edhe dy gara të tjera; atë të Italisë në Mugello të datës 13 maj dhe të Katalonjës në Barcelonë  e parashikuar për në 7 qershor. Për momentin në

Vazhdoni leximin →

Coronavirus në MotoGP; shtyhet Cmimi I Madh I Austin

Tjetër nisje false për MotoGP. Cmimi I Madh I Austin në Texas I programuar që të zhvillohej në fundjavën 3-5 prill u shty për shkak të emergjencës coronavirus që ka goditur edhe SHBA. Sipas një komunikate të Dornas, gara teksane do të zhvillohet në fundjavën 13-15 nëntorit, një javë para garës së fundit të Botërorit

Vazhdoni leximin →

Moto GP nuk gjen paqe; në rrezik edhe gara e Austin

Nuk ka paqe për MotoGP për shkak të coronavirusit. pas anulimit të Cmimit të Madh të Katarit dhe shtyrjes së atij të Tajlandës në Buriram, skuaderitë pjesëmarrëse në këtë Botëror ishin projektuar për startin e kampionatit në 5 prill me Cmimin e Madh të Austin në Texas. por edhe kjo garë është në rrezik, pasi

Vazhdoni leximin →

Iannone-De Lellis në krizë, historia e dashurisë drejt mbylljes?

Andrea Iannone po përjeton një moment shumë të vështirë. Përvec skandalit të dopingut ku është përfshirë, piloti italian sheh që edhe jeta e tij sentimentale ka hyrë në krizë. Sipas revistës së përjavshme ‘Chi’, Giulia De Lellis është larguar nga banesa ku ishte transferuar të bashkëjetuar me Iannonen për të shkuar për të banuar në

Vazhdoni leximin →

Emergjenca coronavirus; shtyhet Gara e Tajlandës në MotoGP

Nuk është vetëm Serie A në kaos. Emergjenca coronvirus ndalon edhe MotoGP dhe pas Cmimit të Madh të Katarit, është shtyrë edhe ai I Tajlandës që ishte në program në 22 mars. Ai që e bëri të ditur ishte zv/kryeministri dhe njëkohësisht Ministri tajlandez I Shëndetit Anutin Charnvirakul. ‘Fillimisht duhet të përqendrohemi të pandemia-tha Anutin-duhet

Vazhdoni leximin →