Nënkampioni i botës “Karlo” Shnelinger, në “ferrin” e Milanos!

Tifozët gjermanë dhe të gjithë tifozët e Gjermanisë nëpër botë (padyshim edhe në Shqipëri), padyshim e mbajnë mend mirë Karl-Hajnc Shnelingerin, mbrojtësin e majtë që shkëlqeu në Kupat e Botës për “pancerat”. Ky Shnelinger sot, në moshën 80-vjeçare, jeton në Milano, pra në epiqendrën e epidemisë së koronavirusit. Mediat gjermane nuk e harrojnë, po ashtu,

Vazhdoni leximin →

Inter, pasdite ‘maravillosa’; Sancez zbarkon në Milano

Pasditja është ‘maravillosa’ në shtëpinë e Interit. Kjo për faktin se zikaltrit kompletuan edhe 2 lëvizje të tjera; ardhjen e Biragit nga Fiorentina pas një shkëmbimi me Dalbert dhe atë të Aleksis Sancez. Sulmuesi kilian tashmë ka mbërritur në Milano mes entuziazmit të madh të tifozëve të Interit Për Sancez ardhja te Interi është një

Vazhdoni leximin →

Majk Xhejms, një amerikan dominon javën e Euroligës

Plot 10 lojtarë amerikanë ishin në fushë në Arenën e Realit të Madridit, në ndeshjen e javës në Euroligë ndaj Milanos. Ata shënuan gati gjysmën e pikëve në duelin e fituar, më në fund, nga Reali me shifrat 92-89, por sidomos duhet veçuar njëri. Majk Xhejms, basketbollist i Olimpias së Milanos (sot me emrin AX

Vazhdoni leximin →