Montela do të mendohet edhe një herë për të shitur Bakën!

Karlos Baka nuk ka qenë thuajse asnjëherë ndër të preferuarit e trajnerit të Milanit, Vinçenco Montela. Njeriu i stolit shpesh e uli në stol gjatë fazës së parë, ndërsa po mendonte seriozisht për “t’i dhënë duart” tani në janar. Veçse, sulmuesi nga Kolumbia, duket se ende është i rëndësishëm për kuqezinjtë, siç e tregoi përballja

Vazhdoni leximin →

Milan, bën apo jo blerje të mëdha në janar me kinezët?

Lajmet nga Italia janë kontradiktore. Herë shkruhet se “Milani do të hyjë fuqishëm në treg me paratë e kinezëve”, herë krejt ndryshe që “nuk do të ketë shpenzime të mëdha në janar, por vetëm në verë”. Çfarë duhet të presin tifozët kuqezinj nga Adriano Galiani, ndërsa blerja e aksioneve të klubit nga kinezët ende nuk

Vazhdoni leximin →

Flet Montela: Berluskoni do dy sulmues? Unë luaj me tre!

Vinçenco Montela po ecën shumë mirë në drejtimin e Milanit, por siç është tradita në klubin lombard, as ai nuk mund të shpëtojë pa një polemikë me presidentin Silvio Berluskoni. Debati nuk mund të jetë tjetër përveçse për lojën sulmuese. Bosi kuqezi gjithnjë ka dashur që Milani i tij të jetë ofensiv, dhe kërkesa për

Vazhdoni leximin →

Milani e ka seriozisht, fiton dhe mbetet -4 nga Juventusi

A e donit një anti-Juventus në Itali? Ja ku e keni! Është Milani skuadra që po mban hapin e kampionëve dhe që ka më shumë kredenciale të luftojë për titull, se gjithë pretendentët e tjerë. Respekte Napolit, Romës dhe Lacios, por përvoja është gjë e madhe në futboll, dhe Milani e ka të gjithën. Skuadra

Vazhdoni leximin →