Pendohet Mercedesi: Gabuam me Hamiltonin në Abu Dabi!

Ja që Ljuis Hamilton ka edhe këtë herë të drejtë. Piloti anglez, i kritikuar nga skuadra e tij pas mënyrës sesi garoi në Abu Dabi, duket se e ka fituar “davanë”. Nuk mund të thuhet ndryshe kur vetë shefi i skuadrës së Mercedesit, Toto Volf, detyrohet të pranojë publikisht se ishte nxituar në komentet pas

Vazhdoni leximin →

Aromë mercedesi në startin e Formula 1

Për herë të 13 në 20 gara sezonale, vija e parë e nisjes do të jetë e gjitha nën diktatin e Mercedes, ndërsa i treti do të startojë Kimi Raikkonen me Ferrarin, një koktejl ambicie dhe grinte mes pilotëve që premton shkëndija në metrat e parë në Sao Paulo. Luis Hamilton po bën të pamundurën

Vazhdoni leximin →