Xhordan, Brajant apo Lebroni? Dëgjoni kroatin Dino Raxha

NBA-në e njohu mirë sepse luajti 4 sezone aty. Flasim për Dino Raxhën, yllin kroat që shkëlqeu në ish-Jugosllavi me Jugoplastikën e Splitit duke fituar në moshë fare të re, tre tituj jugosllavë dhe dy Kupa të Kampionëve (sot Euroliga). Me Boston Sëlltiksin luajti në sezonet 1993-1997, duke pasur përballë legjendën Majkëll Xhordan (si dhe

Vazhdoni leximin →

Kobi Brajant nuk dëshiron të mbetet prapa me parashikimet

Edhe pse askush nuk mund ta vërtetojë zyrtarisht, sërish njerëzit kanë shumë dëshirë të debatojnë për më të mirin lojtar të secilit sport. Në futboll, vihen “në peshore” Pele, Maradona e Mesi, në atletikë Xhesi Ouens, Karl Ljuis apo Usain Bolt, dhe në Lojrat Olimpike, Larisa Latinina e Majkëll Felps. Nuk mund të mbetet prapa

Vazhdoni leximin →

Dembele më i miri i Barcelonës, ky po që është lajm!

Harrojeni (të paktën për një natë) Lionel Mesin. Harroni edhe Gerard Pikenë dhe adoleshentin debutues, Alena, që shënoi golin e parë për Barcelonën. Një tjetër lojtar meriton dritat e skenës, dhe ky është “i mallkuari” i madh, Usman Dembele. Gazetat spanjolle e cilësuan si lojtarin më të mirë në fushë, në fitoren 2-0 të katalanasve

Vazhdoni leximin →