Damjan Shishkovski te Kukësi? Ofertë origjinale apo alibi shqiptare…

Media maqedonase shkruan se ka mundësi që portieri i përfaqësueses maqedonase, Damjan Shishkovski, ta vazhdojë karrierën e tij te klubi shqiptar i Kukësit që ka shprehur interesimin e tij për këtë portier që, në fakt, momentalisht, është i paangazhuar, pra pa klub, pasi e prishi kontratën me klubin Lahti të Finlandës. Shishkovski, sikurse shkruan media

Vazhdoni leximin →

Ne.. përrallën “Gjithçka për fëmijët”, Maqedonia, projekt për shkollat

Ky projekt i ri u prezantua, këto ditë, nga presidenti i Federatës së Futbollit të Maqedonisë (FFM), Ilço Gjorgioski, dhe presidenti i Federatës së Sportit në Shkolla, Aleksandar Tuçekiveski. “Ne po fillojmë zbatimin e një projekti, me të vërtetë, të rëndësishëm. Në bashkëpunim me Federatën e Sportit në Shkolla, ne do të realizojmë projektin ‘Futbolli

Vazhdoni leximin →

Ceferin i mrekulluar: Maqedonia duhet të luajë në Evropian!

Aleksandar Ceferin, njeriu nr.1 i “shtëpisë” evropiane (UEFA), i shoqëruar nga drejtori teknik i saj, Marko Van Basten, vizitoi, këto ditë, Federatën e Futbollit të Maqedonisë (FFM), ndërsa mori pjesë edhe në inaugurimin e një objekti të ri hotelier sportiv që ndodhet në qendrën stërvitore “Petar Miloshevski” të Shkupit. Në fjalën që presidenti i UEFA-s

Vazhdoni leximin →