Italia, Gravina konfirmon: Me Mancinin edhe pas Botërorit

Italia do të vijojë me Roberto Mancinin në pankinë. Nuk ka asnjë dyshim për këtë presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Gabriele Gravina që pohoi këtë në një intervistë për të përditshmen ‘La Gazzetta Dello Sport’. ‘Kombëtarja ka rifituar entuziazmin e humbur, falë Mancint por edhe të gjithë Club Italias-tha Gravina-me Roberton kemi një raport

Vazhdoni leximin →

Italia, Mancini mbaron makthi Covid: Jam negativ

‘Mbarova, këtë pasdite dola negativ, kështu që cdo gjë në rregull’-Në këtë mënyrë, trajneri i kombëtares italiane, Roberto Mancini bëri të ditur se u shërua nga coronavirusi, teksa ndërhyri në prezantimin e autobiografisë së mikut të tij, Sinisa Mihajlovic. Trajneri i Të Kaltërve u detyrua që t’ia linte pankinën Evanit në 3 ndeshjet e fundit

Vazhdoni leximin →

Italia, FIGC presion mbi Mancinin për rinovimin

Për momentin gjërat në kombëtaren italiane mbeten ashtu sic jane, port e Federata Italiane e Futbollit duket se ka nisur një lloj presioni përsa i përket kontratës së trajnerit të ‘Të Kaltërve’, Roberto Mancini të cilën janë të shumtë ata në këtë institucion me në krye presidentin Gravina, duan ta rinovojnë Kontrata aktuale e Mancinit

Vazhdoni leximin →

Fitoi Covid; Italia, pa Immobile e Mancinin ndaj Polonisë

Kombëtarja italiane ashtu sikurse edhe pjesa tjetër e botës do të duhet të bëjë llogaritë me Covid-19 duke nisur që nga trajneri e deri te qendërsulmuesi. Roberto Mancini është ende pozitiv me Covid dhe nuk do të jetë në stol. Po kështu nuk është parashikuar që t’i bashkohet skuadrës as Ciro Immobile për përballjen me

Vazhdoni leximin →

Mançini e tepron, Kovidi e detyron të thërrasë “gjithë Italinë” në kombëtare!

Sesa punë po prish kjo epidemi, këtë e kemi mësuar, por çdo ditë marrim njoftime të reja. i fundit prej tyre ishte që trajneri i Italisë, Roberto Mançini thirri “gjithë Italinë” në kombëtare nga frika e problemeve që mund t’i sjellë koronavirusi. Në listën e Mançinit janë 41 lojtarë, ndërsa futbollistë të Xhenoas, Fiorentinës, Interit,

Vazhdoni leximin →

Roberto Mancini dhe kalendarët: Do të jenë një problem

Trajneri i përfaqësueses italiane Roberto Mancini ishte pjesëmarrës në një ëebinar e organuzuar nga Bologna në mbështetje të sektorit të të rinjve në futboll dhe opër këtë event ku ai theksoi se kalendarët në futboll do të jenë një problem ‘Kemi organizuar disa biseda në chat me lojtarët e Kombëtares për t’i përshëndetur dhe për

Vazhdoni leximin →