Aguero i përgjigjet Salah; Mancester Siti fiton 3-1 me Bërnmuth dhe i qëndron pranë Liverpulit

Serhio Aguerio dhe Rahim Sterling janë lojtarët e momentit për Mancester Sitin. Dy sulmuesit edhe këtë fundjavë u bënë protagonistë teksa ndihmuan kampionët e Anglisë të mundin 3-1 Bërnmuthin në fushën e këtij të fundit për t’i qëndruar shumë pranë Liverpulit në krye të renditjes me The Reds që është skuadra e vetme e Premier

Vazhdoni leximin →

Kohe rinovimesh te Mançester Siti dhe Çelsi

Mancester Siti dhe Çelsi kane pasur nje dite rinovimesh me lojtaret e tyre Gabriel Zhezus dhe Pedro Rodriges. Kampionet e Anglise e zgjaten kontraten me sulmuesin brazilian deri ne vitin 2023. Gabriel Zhezus u transferua te Mancester Siti me 2017 dhe ne kete sezon u be nje prej futbollisteve kyc te Citizens ne fitoren e

Vazhdoni leximin →