‘Noisefeed injuries’; databaza e dëmtimeve të futbollistëve

‘Noisefeed’, platforma që monitoron dhe informon profesionistët nëbotën e futbollit për gjithcka ndodh brenda dhe jashtë fushave të lojës në kohën reale, bën një hap para. Duke përfituar nga periudha e pauzës në futboll për shkak të pandemisë coronavirus, startup i Chiavarit prezantoi ‘Noisefeed injuries’; një lloja databazë e informacioneve mjekësore për futbollistët e Serie

Vazhdoni leximin →

Sormani i tronditur pasi ndoqi Bundesligën: Të “zeztë” lojtarë çdo të heqin!

Ishte dita e dytë e kampionëve në kompleksin e ndryshuar. Partizani u stërvit sërish në mëngjes në “Futboll Ripablik” (Football Republic) pranë Petrelës, dhe nuk pati sërish asnjë mungesë në apel. Gjithsesi, trajneri Adolfo Sormani, ia ka shumë frikën përfundimit të sezonit në këto kushte, ndërsa është “sy e veshë” nga qeveria për të mësuar

Vazhdoni leximin →

Kontratat e futbollistëve, Premier League lejon zgjatjen e tyre

Premier League do të lejojë zgjatjen e kontratave të futbollistëve më skadencë datën 30 qershor. Është kjo një tjetër masë e jashtëzakonshme që është studiuar dhe miratuar në unanimitet  në mbledhjen e zhvilluar ditën e hënë. Kluber dhe futbollistët e kanë në të drejtën e tyre zgjatjen e bashkëounimit professional, gjithnjë nëse të dyja palër

Vazhdoni leximin →

Futbollistë apo çiklistë? Në Gjermani bëjnë 36 km në ditë për të shkuar në stërvitje!

Nuk janë nga ata të Bundesligës, por gjithsesi quhen profesionistë dhe duhet të shkojnë në punën për të cilën paguhen. Gjithsesi jemi në kohën e sportivitetit, kur mund të përdoren biçikletat në vend të makinave, dhe kështu bëjnë disa nga lojtarët e Sent Paulit. Ata janë kapiteni Daniel Bubaja, po ashtu portieri rezervë Korbinian Myler

Vazhdoni leximin →

Zhegrova, “barrikadë” për Shqipërinë: Shqiptarë të Zvicrës, zgjidhni Kosovën!

Një nga golat e shënoi pikërisht në portën kuqezi. Edon Zhegrova shkëlqeu dhe u vlerësua meritueshëm në miqësoren Shqipëri-Kosovë, zhvilluar në Zvicër, por edhe u kritikua, ndërsa tani ka nisur një fushatë në favor të përfaqësueses së vet. Djaloshi 21-vjeçar, lindur në Gjermani, por prodhim i sistemit futbollistik të Kosovës e të Belgjikës, i ka

Vazhdoni leximin →