Një reklamë futbolli, as VAR-i nuk i prish bukurinë derbit Everton-Liverpul: 2-2!

Përtej rezultatit ishte një reklamë futbolli. Mëkat i madh që në “Gudison Park” të 42 000 vendet ishin bosh, ndërsa derbi mes Evertonit dhe Liverpulit ishte një spektakël i Premier Ligës. Përfundoi 2-2, mes ekipeve të drejtuar nga dy trajnerë-mjeshtra si Karlo Ançeloti e Jurgen Klop, ndonëse duhet thënë se kampionët ishin më pranë fitores

Vazhdoni leximin →

Është vetëm fillimi, por duket se Liverpuli do jetë sërish kampion i Anglisë!

Po flasim për kampionatin më të fortë të botës, ku Mançester Siti, Mançester Junajtid, Çelsi, Totenhemi, Arsenali, madje edhe Uolvesi apo Evertoni mund të kërcënojnë skuadrën e Jurgen Klopit, por gjithsesi as këta nuk duken se janë në gjendje të ndalojnë “bandën” e trajnerit gjerman. Fitorja 3-1 ndaj Arsenalit në “Anfild”, përkundër gabimeve në qendër

Vazhdoni leximin →

“Betimi” Arteta-Obamejang, Arsenali fiton Superkupën, kërcënon Anglinë!

Sulmuesi u krahasua me legjendën Tieri Henri dhe pati arsye, ndërsa “topçinjtë” duket se po bëjnë një kthesë të madhe. Arsenali fitoi Superkupën e Anglisë ndaj “të plotfuqishmit” Liverpul dhe dy emra shkëlqyen mbi të gjithë, Pjer-Emerik Obamejang dhe Mikel Arteta. Sulmuesi, që ende duhet të rinovojë kontratën në “Emirejts” shënoi një gol si Henri

Vazhdoni leximin →