Van Dijk pas dëmtimit të rëndë: Me ndihmën e Zotit, do të kthehem më në formë se kurrë

Pas lajmit për dëmtim të ligamenteve në gjurin e djathtë, Virgil van Dijk shprehu atë cfarë ndjen nëpërmjet një komunikate të postuar në rrjetet sociale. ‘Këtë pasdite takova një konsulent të rëndësishëm për të nisur procesin e riaftësimit-theksonte Van Dijk në komunikatën e tij-tani jam i përqendruar plotësisht në rekuperimin tim dhe do të bëj 

Vazhdoni leximin →

Liverpool, skuadra më e kushtueshme në Evropë

Portali gjerman Transfermarkt përpiloi klasifikimin e klubit më të kushtueshëm në Evropë. Një klasifikim të cilin e komandon Liverpool me një vlerë totale prej 987.7 milionë Paund ose  rreth 1 miliard Euro. Pas The Reds, në vendin e dytë gjendet Manchester City, ndërsa podiumi plotësohet nga Barcelona që  është në vendin e tretë. Është ky

Vazhdoni leximin →

Barcelona, Pique i thotë lamtumirë? E ardhmja ndoshta në Premier League

Gerard Pique ishte ndër të parët futbollistë të Barcelonës që shprehu gatishmërinë për t’u larguar  nëpërmjet një intervistë vetëm pak minuta pas ndeshjes cerekfinale të Ligës së Kampioneve ku Bayerni e shkatërroi skuadrën katalanase 8-2. Vetë klubi po e studion largimin e tij dhe tani mbi qendërmbrojtësin,kampion bote në 2010 kanë hedhur sytë 2 klube

Vazhdoni leximin →