Magjia e Messit në Camp Nou do të vazhdojë; ylli argjentinas rinovon me Barçën deri në 2021

Lionel Messi do të vazhdojë të bëjë të lumtur tifozët e Barcelonës edhe për 4 vjet të tjerë. Sulmuesi argjentinas tregoi edhe njëherë besnikërinë ndajh katalanasve duke rinovuar kontratën me ‘blaugranat’ , i 8 në 12 vitet e fundit. Në komunikatën e publikuar nga Barcelona, Messi do të nënshkruajë një kontratë të re që skadon

Vazhdoni leximin →

As Cristiano Ronaldo e as Lionel Messi, është Neymar ai që çmohet më shumë në merkaton e transferimeve

Është braziliani Neymar futbollisti me vlerën më të lartë në merkaton e transferimeve dhe jo Cristiano Ronaldo apo Lionel Messi. Sipas studimit më të fundit të Obsevatorit të futbollit CIES, sulmuesi  Barcelonës dhe përfaqësueses braziliane është në krye të listës së lojtarëve më të çmuar me 210.7 milionë Euro. Studimi në këtë pikë është bërë

Vazhdoni leximin →

Martesa e Lionel Messit; te ftuar të gjithë lojtarët, por jo Luis Enrique dhe stafi teknik.

Mungojnë vetëm 3 javë nga dasma e vitit në aspektin futbollistik. Në 30 qershor, ylli i Barcelonës, Lionel Messi dhe Antonella Rocuzzo do t’i drejtohen altarit për të formalizuar historinë e tyre të gjatë të dashurisë. Ceremonia martesore do të zhvillohet në Rosario, vendlindjen e çiftit dhe tashmë është përpiluar edhe lista e të ftuarve.

Vazhdoni leximin →