Kutinjo bën për vete Bajernin, Rumenige: Do vendosim kur të vijë momenti

Filipe Kutinjo deri tani ka lënë përshtypje shumë të mira te drejtuesit e Bajernit të Mynihut ku ai ka shkuar në formë huazimi nga Barcelona. Ai që e konfirmon këtë është Shefi Ekzekutiv I klubit bavarez, Karl Hajnz Rumenige në një intervistë për revistën gjermane ‘Kicker’. ‘Filipe është një futbollist me shumë cilësi-tha Rumenige-është shumë

Vazhdoni leximin →

Kutinjo kupton familjen e Bajernit, ashtu si dikur Gerd Myleri

Në Angli, krahasojnë në mënyrë kritike dy histori, atë të Xhorxh Bestit tek Mançester Junajtidi dhe të Gerd Mylerit tek Bajerni. Që të dy ishin gjenialë që patën probleme pas lënies së karrierës, por ndërsa gjermani u ndihmua nga klubi dhe i kaloi vështirësitë, veriirlandezi u la vetëm dhe përfundoi keq. Tek Bajerni sot ndodhet

Vazhdoni leximin →

Filipe Kutinjo te Bajern? E këshilloi Jurgen Klop

Nëse Filipe Kutinjo tani është futbollist I Bajernit të Mynihut, një meritë e ka trajneri I Liverpulit, jurgen klop. Ishte vetë tekniku gjerman që e zbuloi dicka të tillë në një intervistë të dhënë për të përditshmen gjermane ‘Bild’ teksa tha se ishte ai që I rekomandoi brazilianit opsionin Bajern Mynih edhe pse kjo lëvizje

Vazhdoni leximin →

Kutinjo apo Myler? Roben: Jam tifoz i madh i Tomasit!

Nëse kishte nevojë për një mbështetje, ajo i erdhi, madje nga një emër i rëndësishëm. Arjen Roben doli në mbrojtje të Tomas Mylerit, pas spekullimeve se koha e tij tek Bajerni ka marrë fund me ardhjen e Filip Kutinjos. Kjo përshtypje u shtua kur, në minutën e 57-të të ndeshjes ndaj Shalkes, Kutinjo zëvendësoi pikërisht

Vazhdoni leximin →