Pjongçang 2018, CAS konfirmon pozitivitetin me doping të Krushelnitskit

Rusi Aleksandër Krushelnitski konfirmohet me doping. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv komunikoi nisjen e procedimit ndaj sportistit të curling, fitues i medaljes së bronztë në Lojërat Olimpike Dimërore të Pjongçangut në lojën dyshe të përzier me bashkëshorten e tij. CAS nuk e bëri të ditur substancën me të cilën ka rezultuar pozitiv Krushelnitski, por sipas lajmeve

Vazhdoni leximin →

Rusia dhe dopingu, kapitulli i radhes; Krushelnitski pozitiv ne teste, kishte fituar medalje bronzi ne curling

Binomi Rusia-dopingu shfaqet edhe ne Lojerat Dimerore te Pjongçangut. Çifti rus Krushelnitski-Brizgalova perpara pak ditesh fituan medaljen e bronzte ne Curling ne lojen dyshe te perzier, por kjo medalje rrezikom t’i hiqet duke qene se Aleksander Krushelnitski rezultoi pozitiv ne testet antidoping per substancen Meldonium, lende qe eshte perdorur nga persona qe kane pesuat atak ne

Vazhdoni leximin →