Simeone nuk harron dashuritë e vjetra, pas Kostës, Agueron!

Nuk dihet se ku do të jetë sezonin e ardhshëm Kun Aguero, por argjentinasi ka të paktën dy alternativa të rëndësishme. Së pari, Mançester Sitin, ekipin e tij të momentit, ndërsa mundësia e dytë është një kthim “në shtëpi”, tek Atletiko e Madridit. Diego Pablo Simeone, trajneri i bardhekuqve spanjollë, duket se ka mendim shumë

Vazhdoni leximin →

Profe Ortega po “ia nxjerr shpirtin” Diego Kostës!

Diego Kosta, tanimë, përsëri, po e ndjen nga afër stërvitjen “ferr” tek Atletiko e Madridit, ku ky brazilian me pashaportë spanjolle, me të vërtetë, mezi qëndron në këmbë mbas stërvitjes mjaft intensive që i bën atij profe (profesori) Ortega, përgatitësi i ushtrimeve fizike te ky ekip spanjoll. Taktika dhe mënyra e lojës që aplikon trajneri

Vazhdoni leximin →