Tifozët e Romës tërbohen: Mbas Totit dhe Rosit, me “shkelma” tjetri…

Kryesia aktuale e Romës vazhdon t’ua ngrejë nervat tifozëve me vendimet që po merr. Mbas “neutralizimit” të ikonave të këtij klubi, Françesko Toti dhe Daniele De Rosi, tani “ujkonja” do që “t’i japë duart” edhe një beniamini tjetër të tifozëve romanë. Fjala është për futbollistin Alesandro Florenci që në shpesh raste ka qenë edhe kapiten

Vazhdoni leximin →

Edhe Barcelona kopjon nga  Reali? Prenoton  një japonez…!

Tanimë pothuajse është kompletuar transferimi i futbollisitit të ri, pjesëtar i përfaqësueses japoneze, Hiroki Abe, te Barcelona. Ky lojtar ofensiv anësor 20-vjeçar luajti me Japoninë në Kopën Amerika që sapo përfundoi, ndërkohë që ai ka luajtur edhe me klubin e njohur japonez, Kashima. Futbollisti i ri japonez nënshkroi një kontratë shumëvjeçare me klubin katalonjas, ndërkohë

Vazhdoni leximin →