Përplasja e fortë Karrager-Geri Nevil për Granit Xhakën!

Granit Xhaka mund të mos jetë lojtar “i prerë” për Arsenalin! Dakord, ndoshta! Granit Xhaka mund të kritikohet për mënyrën sesi luan! Edhe kjo pranohet! Veçse Granit Xhaka nuk mund të qortohet se nuk e djersin fanelën. Ish-mbrojtësi legjendar i Liverpulit, Xhemi Karrager, i doli në mbrojtje shqiptarit të Zvicrës, të vënë nën një breshëri

Vazhdoni leximin →

Peshtyu mbi 14 vjeçaren; Sky Sport pezullon Xhemi Karrager

Veprimi i pershtyrjes mbi nje vajze 14 vjeçare i ka kushtuar ish futbollistit te Liverpulit, Xhemi Karrager qe ka ndermarre rolin e komentatorit televiziv. Fillimisht ishte nje televizion danez qe e shkarkoi nga detyra, tani i erdhi radha Sky Sports te marre masat e tij. Drejtuesit e platformes televizive britanike vendosen ta pezullojne Xhemi Karrager

Vazhdoni leximin →

Karrager: “Premier Liga po bëhet qesharake!”

Ish-mbrojtësi i Liverpulit dhe legjendja e këtij klubi, Xhejmi Karager, kritikoi me forcë ata që quhen “klube të vegjël” në Premier Ligë. Ndeshja e funditqë Mançester Siti e fitoi 1-0 ndaj Njukasëllit, i dha shkas Karagerit që të bënte komentet e tij lidhur me atë që ndodh në Premier Ligë. “Me të vërtetë, është bërë

Vazhdoni leximin →