Lukaku, Xheko, Kavani e Ikardi, si do të përfundojë “valsi” i sulmuesve?!

Përgatitjet vazhdojnë, por trajnerët nuk janë aspak të qetë. Edhe pse Interi, Juventusi e Mançester Junajtidi po luajnë miqësoret e verës, dhe po përcaktojnë skemat me të cilat do të luajnë sezonin, shumëçka mund të ndryshojë. Trajneri zikaltër, Antonio Konte, po e sheh të vështirë të realizohet dëshira e tij për të marrë Romelu Lukakun,

Vazhdoni leximin →

Skënderbeu e Luftëtari pa “mik”, Dinamo pret me 500 milionë lekë në xhep!

Një kampionat thuajse përgjysmë në ajër. Nëse vjet filloi me dhunë dhe tmerr, këtë sezon Superliga e Shqipërisë nuk dihet se çfarë përbërjeje do të ketë. Skënderbeu e Luftëtari cilësohen si klubet më të rrezikuar për t’u zbritur në Kategorinë e Parë, ndërsa Dinamo e Besa jepen si kandidatët më të mundshëm për t’i zëvendësuar,

Vazhdoni leximin →

Tifozët algjerianë shkaktojnë kaos në Francë; 20 agjentë të plagosur, 74 të ndaluar

Kualifikimi për në gjysmëfinale të Kupës së Afrikës e siguruar me penalltinë e fundit në ndeshjen me Bregun e Fildishtë, shkaktoi një valë të fortë festimesh të tifozëve algjerianë jo vetëm në vendin e tuyre, por edhe në Francë. Madje në vendin transalpin, sidomos në Paris, festimet u shkatërruan nga incidentet e dhunshme. Në Montpelier,

Vazhdoni leximin →

Kualifikueset e Kupës së Afrikës, Bregu i Fildishtë-Ruanda, kaos në publik me uniformat.

Po bëjnë xhiron e botës nëpërmjet internetit imazhet e ndeshjes Bregu i Fildishtë-Ruanda e vlefshme për kualifikueset e Kupës së Afrikës. Sfida përfundoi me rezultatin 3-0 për skuadrën vendase me gola të Pepe, Bailly dhe Cornet, por në të ato që spikatën më shumë ishin uniformat e të dyja skuadrave. Futbollistët e Bregut të Fildishtë

Vazhdoni leximin →

Kaos në Libertadores, ylli brazilian rrezion dënim të rëndë

Nuk u arrit të përfundohej sfida e kthimit mes Santosit dhe Independientes në Kupën Libertadores, me sherre tifozësh dhe me një lojtar brazilian që doli “nga trutë”. Ndeshja u mbyll nga gjyqtari 12 minuta para fundit, pasi tifozët brazilianë shtuan shumë “dozën” e sendeve të forta që hidhnin në fushë, madje, tentuan edhe të zbrisnin

Vazhdoni leximin →