3000 litra birrë falas dhe 20 000 veta: pritje madhështore në Lubljanë!

Përfaqësuesja e Sllovenisë bëri histori në Stamboll, duke u shpallur kmapione e Evropës, pasi mundi 93-85 Serbinë në finalen e Eurobasketit 2017 dhe kjo është arsyeja që basketbollistëve të saj iu bë një pritje spektakolare në Lubljanë. Dragiçin dhe basketbollstët e tjerë i pritën rreth 20 000 qytetarë që mbushën sheshin qëndror të kryeqytetit slloven,

Vazhdoni leximin →

Santos në delir kampion: Me këtë ekip do pushtoj botën!

Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos ka deklaruar se ka besim të plotë te ekipi i tij para gjysmëfinales në Kupën e Konfederatave përballë Kilit. Trajneri i kampionëve të Evropës ka vlerësuar kurajën dhe vendosmërinë e shfaqur nga ekipi i tij. Madje, tekniku i Portugalisë ka shkuar dhe më tej me teorinë e “oreksi vjen duke

Vazhdoni leximin →

Nga qielli, apo nga toka?50 mijë dollarë për Kelmendin

Kampionia olimpike Majlinda Kelmendi i gëzohet një shpërblimit të majmë. Ajo shpërblehet me 50 mijë dollarë shtesë nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos (IJF). IJF i ka shpërblyer me nga 50,000 dollarë shtesë 14 atletët që gjatë vitit 2016 zunë vendet e para në botë. Kjo është diçka e jashtëzakonshëm dhe që e bënë të lumtur

Vazhdoni leximin →