Ronaldo  dergon Juventusin në qiellin e shtatë

Asi i Realit të Madridit, Kristiano Ronaldo, parashikon se Junventusi është ekipi që do të mund të konkurrojë denjësisht, deri në fund të Ligës së Kampioneve, gjatë këtij sezoni, dhe se ky ekip torinez është një nga ata ekipe që mund të dalë nga hija dhe të hipë në “fron”. “Zonja e vjetër”, në fakt,

Vazhdoni leximin →

Bufon hedh dorashkat: “ Në Itali, skuadrat na përulen”

Një kapiten i vërtetë është ai që e “sheh” rrezikun përpara se të jetë afruar dhe kështuqë e neutralizon me më lehtësi. Pikërisht atëherë kur në dhomat e zhveshjes bardhezi po qeshej, ka qenë Xhixhi Bufon ai që e ka shuar entuziasmin dhe ka nisur të flasë: ”Djem, kështu nuk mund të shkojmë gjëkundi. Në

Vazhdoni leximin →

Rafaela, ajo mund ta sjellë Vicel në Torino

Zonja Vicel tani është një njeri shumë I dashur për publikun. Gruaja me një pamje të mrekullueshme, e mesfushorit belg të Zenitit, që së fundi pëlqehet shumë nga Juventusi, quhet Rafaela Zabo. Në Itali shpresojnë, që ajo mund të ndikojë në transferimin e të shoqit në Seria A. Të dy janë shumë të dashuruar dhe

Vazhdoni leximin →

Juventusi, nga  inati i Milanit..dhunohet Sampdoria

Trajneri Alegri ka marrë përgjigjen e duhur nga ekipi që u shndërrua në “delta forcë” në ndeshjen përballë Sampdorias, ku porta e saj mblodhi 4 gola. Dhe për këtë askush nuk dyshonte sepse Juvja nuk është e zonja për të zhgënjyer dy herë meradhë. Alegri nuk shfaqet i lumtur sepse e njeh mirë karakterin e

Vazhdoni leximin →

Një hesap me gjysmë rroge për të percjellur..Hernanes

Mesfushori i Juventusit, Hernanes, mund të largohet nga bardhezinjtë gjatë merkatos së janarit. Pasi ka qenë një hap larg transferimit te Xhenoa në ditët e fundit të merkatos së verës, braziliani është kthyer në vëmendjen e klubit të Preciozit, i cili duhet të fitojë konkurrencën me meksikanët e Tigres. Drejtuesit bardhezinj janë të gatshëm ta

Vazhdoni leximin →

Hipokrizi apo e vërtetë? Juventusi duhet të mundi edhe ..arbitrin

Administratori i deleguar i Juventusit, Bepe Marota, ka deklaruar dje se klubi bardhezi nuk është ankuar për asnjë episod të ndeshjes me Milanin, e fituar nga kuqezinjtë 1-0. “Nuk kemi protestuar. Në fund të ndeshjes kam pasur një ballafaqim të qytetëruar me arbitrin Ricoli. I kam shpjeguar këndvështrimin tim”. Më pas ka ardhur thumbimi: “Nuk

Vazhdoni leximin →