Ivan Rakitic dhe Rakel Mauri; shfaqin dashurine te Kulla Eiffel

Ivan Rakitic po i vijon pushimet e tij në Paris së bashku me bashkëshorten Rakel mauri dhe vajzat e tyre Alte e Adara. Andaluziania iu drejtua menjëherë rrjeteve sociale për të publikuar fotot e para të këtij udhëtimi të shoqëruara me mesazhin ‘Qyteti i dashurisë #parisiibukur”. Në një nga fotot e postuara, Rakel pozon e

Vazhdoni leximin →

Rakitic ‘kapërcen’ Atlantikun; për pushime në New York

Ivan Rakitic kalon Oqeanin Atlantik për të vijuar pushimet e tij në SHBA. Mesfushori kroat që nuk ishte grumbulluar në ndeshjen e fundit të përfaqësueses, i shoqëruar nga bashkëshortja dhe familjarët e tij zgjodhën New Yorkun si etapën e radhës së këtyre pushimeve. Një prej pikave të vizituar nga futbollisti vizitoi edhe Memorialin për sulmet

Vazhdoni leximin →